Medalowy występ naszej Wiktorii

11.01.2022 r. w Gorzowie Wlkp. odbył się wojewódzki finał XXVII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik, pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty, w którym uczestniczyła nasza Wiktoria Krawczyk z kl. III BPod i zajęła w nim III miejsce! Tematem przewodnim tej edycji jest „Potęga natury”.Wiktorię namówił na konkurs i objął opieką merytoryczną nauczyciel przedmiotów zawodowych mgr Lech Urlicki, a o sprawy organizacyjno-logistyczne zadbały Pani kierownik praktycznej nauki zawodu mgr Renata Czyżak oraz kierownik gospodarcza mgr Aneta Kozłowska.

Turniej składał się z części teoretycznej – jednogodzinnego testu - oraz części drugiej - praktycznej, trwającej aż 5 godzin. Do wykonania był tort o dowolnym kształcie i wysokości, którego podstawa jest nie większa niż okrąg o średnicy 30 cm lub prostokąt o bokach 30 cm x 40 cm - zgodny z tematyką turnieju. Kolejnym zadaniem było wykonanie 5 ciastek bankietowych (minitorcików, o takim samym składzie jak tort z zadania pierwszego). Cztery z nich miały stanowić dekorację wystawy, a jeden (wykończony bez dekoracji) przygotowany do degustacji. Kolejnym wyzwaniem było uformowanie 4 figurek z marcepanu lub masy plastycznej – po dwie sztuki takich samych figurek (prace nie mogły być wykorzystane do dekoracji innych wyrobów). A ostatnim zadaniem było stworzenie aranżacji stoiska do ekspozycji swoich wyrobów.

Komisja oceniająca i smakująca wyroby młodych cukierników została powołana przez Lubuskiego Kuratora Oświaty, a w jej skład wszedł m.in. Pan Leszek Urlicki z ZSP 2. Kryteria oceny dotyczyły tematyki wyrobów, higieny osobistej i stanowiska pracy, zgodnej ilości dla poszczególnego zadania, estetyki wyrobów, precyzji dekoracji wyrobów oraz prezentacji wykonanego zadania.

Przed Wiktorią i pozostałymi uczestnikami było nie lada wyzwanie. Turniej stał na wyrównanym poziomie. Jak mówi Wiktoria, gdyby nie kłopoty z karmelem, byłoby jeszcze lepiej. Ale i tak jesteśmy z niej bardzo dumni.

Do 4 marca 2022 r. Główny Komitet Turnieju przeprowadzi kwalifikację wszystkich uczestników z całej Polski i poda do wiadomości, kto zakwalifikuje się do III ogólnopolskiego etapu tego turnieju we Wrocławiu. Trzymamy kciuki za Wiktorię!

 

  • Odsłony: 627

ZSP2 "NITKI" - Nowa Sól

Adres:
ul. Wrocławska 33a, 67-100 Nowa Sól

Godziny Otwarcia:
7:30 - 15:30

Telefon: 68 387 47 61

Email: sekretariat@nitki.org.pl