Piekarze na medal

Nasi uczniowie wywalczyli awans i w kwietniu będą rywalizować o tytuł najlepszego piekarza w Polsce! W międzywojewódzkim finale ( województwo dolnośląskie i lubuskie ) XXVII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz Radosław Szafer z 3DGim zdobył I miejsce a Maciej Rozbicki z 3CGim II miejsce.

 

W dniu 03.03.2022 r. we Wrocławiu odbył się międzywojewódzki finał będący kwalifikacją do XXVII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz. W zawodach wzięli udział dwaj uczniowie z ZSP nr 2 „Nitki”, podopieczni Pana Leszka Urlickiego, nauczyciela przedmiotów zawodowych ( przy pełnym wsparciu kierownik kształcenia praktycznego Pani Renaty Czyżak i kierownik kształcenia gospodarczego Pani Anety Kozłowskiej). To był dla nas niezwykle udany konkurs. Młodzi piekarze zdobyli dwa pierwsze miejsca i wywalczyli sobie awans do elitarnego finału turnieju ogólnopolskiego.

W kwietniu przez trzy dni będą rywalizowali o tytuł najlepszego piekarza w Polsce!

We Wrocławiu chłopcy pokazali, co już potrafią i czego nauczyli się zarówno w zakresie teorii w szkole jak i praktyki, którą zdobywają w nowosolskich piekarniach: Rogal, pani Anny Tomczak i piekarni Grębowicz. Profesjonalnie przygotowane wyroby pod hasłem „Potęga natury”: ozdobny, okolicznościowy chleb, bułki kajzerki i małgorzatki oraz turecka chałka w ocenie najlepszych piekarzy z Wrocławia pozwoliły obu uczniom zdobyć ponad 80% punktów będących warunkiem startu w ścisłym finale.

Sukces cieszy tym bardziej, że zawód piekarza jest zagrożony wyginięciem. Co raz mniej młodych ludzi stara się zdobyć tak ważne dla lokalnych społeczności umiejętności wytwarzania smacznego i zdrowego pieczywa, które zawsze i bezwzględnie wygrywa z masową i półsztuczną produkcją realizowaną przez duże, zmechanizowane zakłady piekarnicze.

Nasi uczniowie udowadniają jednocześnie, że szkoła branżowa to ogromne możliwości i doskonały start w dorosłe życie. Radek i Maciek na pewno nie muszą martwić się o dobrze płatną pracę po ukończeniu szkoły.

Warto dodać, że ZSP nr 2 w Nowej Soli od lat odnosi sukcesy zarówno w kształceniu piekarzy, cukierników jak i kucharzy. To już 23 podium w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich w przeciągu 12 lat.

 

  • Odsłony: 840

ZSP2 "NITKI" - Nowa Sól

Adres:
ul. Wrocławska 33a, 67-100 Nowa Sól

Godziny Otwarcia:
7:30 - 15:30

Telefon: 68 387 47 61

Email: sekretariat@nitki.org.pl